akichan
napoveda vypnout Akichan patička

Hong Jin Bao

Hong Jin Bao
Hodnocení: 100% 2 hlasů
Jméno (Přepisem): Hong Jin Bao (Muž)
Přezdívka: Yuen Chu, Big Brother, Dai Goh Dai
Jméno ve znacích (Kanji): 洪金寶
Pseudonym: Sammo Hung Kam-Bo
Datum narození: 07.01.1952 (67)
Aktivní: 1961 - Současnost
Místo narození: Hong Kong, Čína
Národnost: Čínská
Výška: 170 cm

Obor

Režisér Herec Producent Choreograf

Biografie   Diskografie   Seiyū   Anime   Dorama (1)   Manga   Videa   Odkazy (1)   Music list  
     

Popis

Hong Jin Bao je hongkongský herec, režisér, spisovatel, producent a choreograf, který i přes svůj kurpulentnější vzhled (při své výšce 170 cm váží 110 kg) zazářil v nejednom akčním filmu.
Většina lidí jej však zná pod pseudonymem Sammo-Hung Kam-Bo, který získal jako kaskadér po známé čínské kreslené postavě Sam-mo.
Sammo-Hung pracoval na více než 300 filmech a je nejznámějším hongkongským hercem.

Jeho celá rodina byla u filmu. Rodiče pracovali jako kostyméři, babička Chin Tsi-ang byla známou herečkou bojového umění a dědeček Hung Chung-Ho byl režisér. Převážně dědeček s babičkou ho také vychovávali. Tedy do jeho devíti let kdy Sammo začal navštěvovat Čínskou Divadelní Akademii též známou jako Pekingská Opera (zde se setkal s Mistrem Yu Jim Yuenem, který měl na něj velký vliv). Momentálně je Sammo podruhé ženatý s herečkou Joyce Godenzi. Se svou první manželkou Jo Yun Ok má tři syny (Timmy Hung Tin Ming, Jimmy Hung Tin Cheung, Sammy Hung Tin Chiu) a dceru (Stephanie Hung Chao Yu).

Kromě hraní se v roce 1978 začal věnovat i produkci. Založil né jednu, ale rovnou tři společnosti se jmény: Gar Bo, Boho a Bojon.

Sammo spolupracoval se známými herci i režiséry. Za zmínku stojí převážně Bruce Lee (Game of Death, Enter the Dragon), Donnie Yen (Yip man 2,Kill Zone), King Hung (Touch of Zen), John Woo (Hand of Death) nebo Jackie Chan (Mr. Nice Guy). S ním a s Yuenem Biaem vytvořili trio, které si přezdívalo “Three Brothers“ nebo-li Tři Bratři. I když se toto trio rozpadlo ze zjevných důvodů pořád jsou všichni dobrými přáteli.

Sammo účinkuje i mimo hongkongskou scénu např. v seriálu Walker,Texas Ranger, titulní role v seriálu Martial law nebo se mihl v hollywoodském filmu Cesta kolem světa za 80 dní.

Avšak při natáčení Ip Mana 2 se Sammovi udělalo zle a byl odvezen do nemocnice, kde se podrobil zákroku srdce. Během pár dní se ale vrátil zpět na natáčení a film dotočil. Nezbývá nám než jen doufat, že se poučil ze svých zlozvyků (kouření, jeho váha a nepřetržitá práce) a bude se šetřit.

by Chinako >_<

Diskografie

Nejsou přiřazena žádná alba.

Seiyuu z anime

Nejsou přiřazené žádné postavy.

Anime

Není přiřazeno žádné anime.

Dorama

God of War
(2017) Čína

Herec
Wo De Te Gong Ye Ye
(2016) Hongkong Čína

Herec
Ye Wen Qian Zhuan
(2010) Hongkong

Herec
Yip Man 2: Chung si...
(2010) Čína

Herec
   
Gam yee wai
(2010) Hongkong

Herec
Gong fu chu shen
(2009) Čína

Herec
Howling Arrow
(2009) Hongkong

Režisér
Seung chi sun tau
(2008) Hongkong

Herec
   

Manga

Není přiřazena žádná manga.